Centralne Muzeum Pożarnictwa gościło litewską delegację strażaków, muzealników i samorządowców

16 maja 2018

10 maja 2018 roku w naszym muzeum gościła reprezentacja przedstawicieli Muzeum Ausros, straży pożarnej oraz władz samorządowych z miasta Szawle z Republiki Litewskiej. Delegacji przewodził dyrektor Siauliu „Ausros” Muziejus – Raimundas Balza, a także były komendant wojewódzki straży pożarnej w Szawłach – Rimgaudas Mickus.

Wizyta został zorganizowana w związku z pobytem gości z Litwy w Szkole Aspirantów PSP w Krakowie. W trakcie wizyty w naszym muzeum oprowadzono ich po ekspozycjach muzealnych i przybliżono dzieje CMP. Udzielono również odpowiedzi na szereg pytań dotyczących sposobu funkcjonowania CMP. Warto podkreślić, że przyjazd do naszego muzeum był również efektem prac związanych z otwarciem muzeum pożarnictwa w Szawłach. Obydwie strony deklarowały chęć nawiązania porozumienia na polu działalności muzealnej w zakresie ochrony przeciwpożarowej.

Mamy nadzieję, że wizyta litewskiej delegacji będzie pierwszym z tego typu spotkań i zaowocuje nawiązaniem dalszej dobrej współpracy partnerskiej pomiędzy naszymi muzeami i wpłynie pozytywnie na dobrosąsiedzkie stosunki.