CMP patronem sesji historycznej

21 Mar 2017

20 marca br. odbyła się w Toszku I sesja historyczna pt. „ Straż pożarna w Toszku wczoraj i dziś”. CMP objęło patronat honorowy nad tym wydarzeniem. Organizatorami sesji była szkoła podstawowa im. Gustawa Morcinka w Toszku i p. Grzegorz Kamiński – pasjonat historii Śląska i pożarnictwa.

Referaty wygłosili p. Grzegorz Kamiński i Edward Dalibóg – kustosz Izby Tradycji Pożarniczej w Strzelcach Opolskich.  Odbyły się także warsztaty pożarnicze dla dzieci, prowadzone na zabytkowym sprzęcie przez p. Rudolfa Hylę oraz pokaz zabytkowej sikawki powozowej z Kotliszowic. Wydarzeniu towarzyszyła wystawa miniatur samochodów pożarniczych i modeli kartonowych, mundurów i hełmów będących w użyciu na terenie Śląska. Podczas imprezy wręczono nagrody uczniom biorącym udział w  konkursie plastycznym. Nagrodą na zwycięzców jest wycieczka do Centralnego Muzeum Pożarnictwa.