32 222-37-33
Odwiedź nas

Konferencja „Wielorodzinne budynki mieszkalne. Zadbaj o swoje bezpieczeństwo”

20 lt. 2017

Prawie 300 przedstawicieli spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych wzięło udział w konferencji „Wielorodzinne budynki mieszkalne. Zadbaj o swoje bezpieczeństwo” pod patronatem Wojewody Śląskiego Jarosława Wieczorka. Konferencja odbyła się 16 lutego br. w siedzibie Centralnego Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach. Tematyka spotkania związana była z zagrożeniami związanymi z trwającym sezonem grzewczym oraz ogólnokrajową kampanią społeczną MSWiA „Czad i Ogień. Obudź czujność”.

Konferencje otworzył Śląski Komendant Wojewódzki PSP mł. bryg. Jacek Kleszczewski. W swojej wypowiedzi zwrócił uwagę, że zorganizowana konferencja wniesie realny wkład w zwiększenie poziomu bezpieczeństwa w województwie śląskim podkreślając, że najczęstszymi przyczynami tragedii są zaniedbania, niewiedza lub ignorancja przepisów.

Referaty przedstawiane były przez specjalistów reprezentujących Państwową Straż Pożarną, Krajową Izbę Kominiarzy, Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego czy producentów czujek i zabezpieczeń pożarowych. Poruszono tematy szeroko rozumianego bezpieczeństwa pożarowego, gdzie zwrócono uwagę na zagrożenia powstałe podczas pożarów, zasad ewakuacji z budynków oraz zagrożeń związanych i z tlenkiem węgla (czadem), bezbarwnym i bezwonnym gazem, który w wysokim stężeniu może spowodować śmierć w zaledwie kilka minut.