Mikołajki w Centralnym Muzeum Pożarnictwa

06 Gru 2017

Mikołajki w Centralnym Muzeum Pożarnictwa

6 grudnia br., w Centralnym Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach,  zgodnie z utartą tradycją i ku uciesze najmłodszych gości muzeum, pojawił się Mikołaj. Wszystkie dzieci podekscytowane z niecierpliwieniem czekały na to, co miało w tym dniu się wydarzyć.

Najważniejszym celem było, aby na wszystkich twarzach zagościł uśmiech i żeby radości było co niemiara. Muzeum odwiedziły dzieci z Przedszkola nr 12 z Mysłowic,  ze Szkoły Podstawowej nr 16 Mysłowice – Kosztowy oraz ich opiekunowie. Impreza została zorganizowana przez muzeum pożarnictwa oraz Urząd Miasta Mysłowice.

Placówka muzealna, jako instytucja kultury wraz z Urzędem Miasta, Zespołem Kultury i Sportu, chętnie współpracuje przy organizacji  społecznych akcji charytatywnych, które mają na uwadze potrzeby i dobro każdego dziecka. Muzeum pożarnictwa, w ciągu całego roku realizuje również  szereg różnych projektów edukacyjno – promocyjnych z udziałem małego gościa, a okres przed świąteczny jest w tej misji wyjątkowy, ponieważ stwarza doskonałą sytuację do aktywnej integracji i włączenia się w pomoc innym.

Z okazji  Dnia św. Mikołaja,  prezentów w muzeum nie zabrakło. Warto przy tej okazji  podkreślić, iż symboliczne  upominki dla najmłodszych, nie były jednak najważniejsze. Przejażdżki zabytkowym samochodem straży pożarnej, lekcja muzealna pt. „Jak zostać strażakiem, jak bezpiecznie poruszać się po drodze”?  a także możliwość obejrzenia bajek strażackich, pozwoliły na uruchomienie dziecięcej wyobraźni, która niech będzie dla nich już teraz impulsem i inspiracją, do kreatywnego myślenia w drodze ku dorosłości.