32 222-37-33
Odwiedź nas

MotoLegends 2018 na SilesiaExpo w Sosnowcu

24 Cze 2018

16-17 czerwca 2018 roku po raz pierwszy miały miejsce Zlot i Targi Samochodów Zabytkowych  MOTOLEGENDS. Zorganizowano je w siedzibie targów Silesia Expo w Sosnowcu. W trakcie tej dwudniowej imprezy prezentowali się fascynaci i kolekcjonerzy klasyków motoryzacji. Można było także podziwiać i posłuchać, jak pracowały stare silniki spalinowe niegdyś wykorzystywane w rolnictwie.

Na imprezie tego typu nie mogło zabraknąć największego muzeum pożarnictwa w Polsce i jednego z największych w Europie, jakim jest Centralne Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach. Na przygotowanym przez nas stoisku zaprezentowaliśmy klasyka polskiej motoryzacji, jakim jest pożarniczy STAR 244 GBA z 1987 roku, a także strażackiego HONKERA z 1998 roku. Mini kolekcję uzupełniał amerykański samochód gaśniczy MACK 1946 roku.

Dodatkowo nasze stoisko uatrakcyjniały prezentowane na manekinach galowe i bojowe mundury strażackie, pompy strażackie i drobne eksponaty z naszej kolekcji. Stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem, a pracownicy CMP występowali przed kamerami, aby zareklamować nasze muzeum, a także podzielić się wiedzą na temat dorobku polskiej myśli technicznej w dziedzinie pożarnictwa. Według organizatorów targi odwiedziło kilka tysięcy widzów.