Nawiązanie współpracy

21 Cze 2018

„Plenery artystyczne w CMP ” –  podejmujemy współpracę z Zespołem Szkół Plastycznych w Katowicach przy organizacji plenerów w naszej  placówce, które zainaugurujemy jesienią 2018 roku.

Dnia 19 czerwca zawarto porozumienie pomiędzy Zespołem Szkół Plastycznych  w Katowicach
a Centralnym Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach. Dyrektorzy placówek ZSP Katowice mgr Edward Josefowski  oraz st. bryg. mgr inż. Paweł Rochala CMP Mysłowice podjęli się realizacji wspólnego przedsięwzięcia, jakim jest organizacja plenerów artystycznych w muzeum, propagowanie wśród uczniów wiedzy o ochronie przeciwpożarowej oraz organizacja wystaw poplenerowych w placówce Muzeum. Już się cieszymy na ten eksperyment, który można zatytułować pytaniem: „Jak technika zainspiruje młodych adeptów sztuki ?”.