Oferta specjalna CMP dla szkół i nie tylko

05 Wrz 2018

Z okazji okrągłej rocznicy odzyskania niepodległości Centralne Muzeum Przygotowało wyjątkową lekcję historii pt. „100-lecie odzyskania niepodległości w zbiorach kolekcjonerskich”.

Lekcja trwa 45 minut, kierowana jest do wszystkich typów szkół. Uczestnicy zajęć zapoznają się z autentycznymi muzealiami, którymi są oryginalne: ryngrafy patriotyczne, obrazy olejne,mapy dokumentujące rozbiory Polski, albumy o tematyce legionowej i powstańczej, portrety polskich przywódców narodowych, banknoty i monety z epoki, medale i medaliony patriotyczne, odznaczenia pułkowe, paszporty. Ponadto muzealia pożarnicze dokumentujące udział strażaków w odzyskaniu niepodległości. Koszt lekcji wynosi 15 zł.

Istnienie możliwość dojazdu prelegenta do szkoły (po uzgodnieniu pod nr tel. 509 368 592, Dariusz Falecki).