32 222-37-33
Odwiedź nas

Wystawa 45 lat CMP

30 Wrz 2020

Na wrzesień br. przypada jubileusz 45-lecia Centralnego Muzeum Pożarnictwa. Z tej okazji placówka przygotowała wystawę plenerową przy wejściu głównym. Niestety, z uwagi na panującą sytuację epidemiologiczną nie odbyły się zaplanowane na wrzesień obchody.

Wystawa składa się z 10-u dwustronnych tablic, na których zobaczyć można kilkadziesiąt archiwalnych fotografii. Na ilustracjach zaprezentowano początki działalności Muzeum, które mieściło się do 1991 r. przy promenadzie. Następnie zaprezentowano najstarsze wystawy czasowe oraz działalność Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Pożarnictwa, które animowało w pierwszym okresie rozwój placówki. Na kolejnych planszach przedstawiono budowę nowej siedziby przy ul. Stadionowej, znanych gości w CMP, wydarzenia kulturalne na miejscu i wyjazdowe, największe wystawy, działalność edukacyjną i prewencyjną, współpracę międzynarodową, a także fotografie z oddziału zamiejscowego w Rakoniewicach.

Wystawę podsumowuje plansza „Fakty i liczby’’, z której dowiadujemy się o ilości zwiedzających, wystaw i specyfice CMP w okresie czterdziestu pięciu lat działalności.