Wystawa objazdowa CMP na zlocie MDP woj. podkarpackiego

05 Wrz 2018

Dnia 25 sierpnia br. na stadionie sportowym w Skołyszynie odbył się Wojewódzki Zlot Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych województwa podkarpackiego pod hasłem: „MDP Podkarpacia dla Niepodległej w 100. rocznicę odzyskania niepodległości Polski”.

W trakcie trwania zlotu, w sali dydaktyczno-szkoleniowej w strażnicy OSP Skołyszyn, była dostępna wystawa pt. „Historia polskiego pożarnictwa na Kresach” przygotowana przez Centralne Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach. Do Skołyszyna przyjechało 26 drużyn MDP z Podkarpacia. Po zakończeniu uroczystego otwarcia, członkowie drużyn MDP przystąpili do 9 konkurencji sprawnościowych. Ostatnim etapem zlotu było jego podsumowanie połączone z wykładem historycznym „Odzyskanie niepodległości przez Polskę w 1918 r.”. Tego dnia wystawę obejrzało ok. 500 osób. Ekspozycja pozostanie na miejscu do 24 września br.