32 222-37-33
Odwiedź nas

CMP BAWI I UCZY, CZYLI DZIEŃ DZIECKA W NASZEJ PLACÓWCE

31 Maj 2019

Dzień Dziecka świętowano w Centralnym Muzeum Pożarnictwa w formie pożarniczych zawodów sportowych. W siedmiu konkurencjach rywalizowały reprezentacje mieszane mysłowickich szkół: SP 1, SP 5, SP 7, SP 9, SP 13 i SP 16.

 

Drużyny wspierali dopingiem uczniowie-kibice z poszczególnych placówek. Pierwszym zadaniem dla kapitanów drużyn było wejście do zadymionego namiotu i odnalezienie hełmu strażackiego. Ta konkurencja wymagała odwagi i sprawności w poruszaniu się w ekstremalnych warunkach. Następnie zawodnicy trafiali wodą z hydronetki do tarczy z otworem. Po napełnieniu dwulitrowego zbiornika, uruchamiał się sygnał dźwiękowy.Współpracy drużynowej wymagała konkurencja polegająca na zbijaniu balonów bosakiem pożarniczym na czas. Najwięcej wysiłku włożyły zespoły w sztafetę pożarniczą, gdzie uczniowie mieli możliwość strącania celu (piłka plastikowa) wodą podawaną z węża strażackiego. Zwieńczeniem zawodów był konkurs wiedzy o pożarnictwie. Należy podkreślić, że znakomita większość uczestników udzielała właściwych odpowiedzi na pytania z dziedziny udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej, historii polskiego pożarnictwa, KSRG, zachowania się w sytuacjach zagrażających bezpieczeństwu oraz o eksponatach w CMP. Sumując, Dzień Dziecka w CMP przyniósł wszystkim obecnym mnóstwo radości, a także dawkę wysiłku i dawkę wiedzy pożarniczej.

 

I miejsce zajęła szkoła podstawowa nr 9

II miejsce szkoła podstawowa nr 16

III miejsce szkoła podstawowa nr 13

IV miejsce szkoła podstawowa nr 5

V miejsce szkoła podstawowa nr 1

VI miejsce szkoła podstawowa nr 7

 

Dodajmy, że tego dnia wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali nagrody, które ufundował Dariusz Wójtowicz – Prezydent Mysłowic, a wręczyli Wojciech Chmiel– Wiceprezydent Mysłowic oraz st. bryg. Janusz Gancarczyk – Dyrektor CMP. Organizatorzy dziękują za pomoc KM PSP Mysłowice za wypożyczenie namiotu, a także  nauczycielom z w/w szkół, zaangażowanym w przygotowanie uczestników do zawodów.