WAKACYJNA OFERTA MUZEALNA
04 Lip 2018
Dla zwiedzających indywidualnie:
10 zł:
5 zł:
3 zł
W niedzielę wstęp wolny dla wszystkich zwiedzających indywidualnie.
Dla zwiedzających grupowo:.
(grupa powinna liczyć od 10 do 25 osób)
5 zł: od każdej osoby
Dla grup zorganizowanych w niedzielę obowiązuje bilet grupowy w cenie 5 zł od osoby
Bilet przewodnicki: 20 zł
Wystawa specjalna:
Lekcje muzealne: 15 zł
Dla grup zorganizowanych istnieje możliwość odbycia lekcji muzealnej. Lekcja jest przeprowadzona po wcześniejszym zgłoszeniu. Więcej na temat lekcji muzealnych w CMP w zakładce edukacja.
Kasa biletowa jest czynna w godzinach od 10.00 do 15.00, a w okresie od 1 maja do 31 września od 10.00 do 17.00
Akceptujemy płatności bezgotówkowe.
UWAGA Prosimy o wcześniejsze zgłaszanie grup zwiedzających zbiorowo (grupa powinna liczyć od 10 do 25 osób) oraz osoby indywidualne chcące skorzystać z usługi przewodnickiej, a także o punktualne przybycie do muzeum w wyznaczonym dniu. Przybycie bez zapowiedzi, bądź nieterminowe, może się wiązać z koniecznością oczekiwania na przewodnika, lub nawet odmową usługi przewodnickiej.
Wstęp wolny do muzeum przysługuje: dzieciom do lat 7, osobom fizycznym odznaczonym Orderem Orła Białego, Orderem Wojennym Virtuti Militari, Orderem Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej, Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”; pracownikom muzeów wpisanych do Państwowego Rejestru Muzeów; członkom Międzynarodowej Rady Muzeów (ICOM) lub Międzynarodowej Rady Ochrony Zabytków (ICOMOS); posiadaczom Karty Polaka, o których mowa w ustawie z dnia 7 września 2007 r. o Karcie Polaka (Dz. U. Nr 180, poz. 1280 oraz z 2008 r. Nr 52, poz. 305).
Lekcja przeznaczona dla uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych, liceum, technikum oraz osób dorosłych. Celem lekcji jest przedstawienie słuchaczom zasad właściwego udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadku oraz weryfikacja zdobytej wiedzy poprzez zajęcia praktyczne. Dla każdego uczestnika lekcji pt. „Pierwsza pomoc” niezbędna jest maseczka do ćwiczeń na fantomie. Maseczki do nabycia w Muzeum w cenie 1,00 zł za sztukę.
Zajęcia prowadzone w grupach max. ok. 25 osób z wykorzystaniem Mobilnego Symulatora Zagrożeń Pożarowych Domu Jednorodzinnego oraz filmów edukacyjnych i bajek edukacyjnych przygotowanych przez Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej.
W trakcie zajęć można dowiedzieć się m.in. jak postępować w razie pożaru, jak alarmować straż pożarną oraz jak przeprowadzić bezpieczna ewakuację.
Poziom zajęć jest każdorazowo dostosowywany do grupy.
Lekcja przeznaczona dla dzieci od 6 roku życia oraz uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej. Celem lekcji jest uświadomienie w jaki sposób można zostać strażakiem, na czym polega jego praca. Słuchacze dowiadują się jak ubrany jest strażak, dlaczego musi nosić specjalistyczne ubranie i jakie zadanie musi spełniać jego strój.
Lekcja przeznaczona dla dzieci w wieku przedszkolnym. Celem lekcji jest zapoznanie słuchaczy z numerem 112 i uświadomienie, w jakich sytuacjach należy z niego korzystać.
Lekcja przeznaczona jest dla uczniów gimnazjum, liceum, technikum oraz osób dorosłych. Celem lekcji jest zapoznanie słuchaczy z historią, sztuką i architekturą na postawie przedmiotów użytkowanych przez XIX wieczną i XX wieczną straż pożarną w codziennym życiu oraz działalności pożarniczej, kulturowej i oświatowej.
Lekcja przeznaczona jest dla uczniów gimnazjum, liceum, technikum oraz osób dorosłych. Celem lekcji jest zapoznanie słuchaczy z genezą i rozwojem polskiej myśli technicznej w dziedzinie budowy motopomp. Lekcja prowadzona jest w formie prezentacji multimedialnej.
Lekcja przeznaczona jest dla uczniów szkół gimnazjalnych i średnich, osób dorosłych, organizacji i środowisk kobiecych. Celem jest zapoznanie słuchaczy z historią i rolą kobiety w strukturach strażackich. Walki o równouprawnienie od XIX w. do czasów współczesnych. Wykształcenie umiejętności zapamiętywania i analizowania wydarzeń historycznych oraz ujmowania ich w związki przyczynowo – skutkowe. Rozwijanie umiejętności obiektywnej oceny. Pobudzenie poczucia więzi z kobietami żyjącymi ponad 100 lat temu. Ocena ich wyborów, postępowania i działania. Walka o przetrwanie, równouprawnienie. Lekcja prowadzona jest w formie prezentacji multimedialnej. Czas trwania 60 min.
Lekcja przeznaczona jest dla uczniów gimnazjum, liceum, technikum oraz osób dorosłych. Celem lekcji jest zapoznanie słuchaczy z historią rozwoju formacji pożarniczych na terytorium Górnego Śląska.
Lekcja przeznaczona jest dla uczniów gimnazjum, liceum, technikum oraz osób dorosłych. Celem lekcji jest zapoznanie słuchaczy z historią rozwoju formacji pożarniczych na terytorium Zagłębia Dąbrowskiego.
Lekcja przeznaczona jest dla uczniów gimnazjum, liceum, technikum oraz osób dorosłych. Celem lekcji jest zapoznanie słuchaczy z historią rozwoju straży pożarnych w Królestwie Polskim Kongresowym.