Centralne Muzeum Pożarnictwa

  • BIP
  • Warto odwiedzić
  • Strona Główna
  • Wydarzenia
  • Konferencja 22.09.2022
  • O Muzeum
    • Informacje Ogólne
    • Kierownictwo
    • Biblioteka
    • Wydawnictwa
    • Historia
  • Ekspozycja
  • Zaplanuj wizytę
    • Godziny otwarcia
    • Ceny biletów
    • Co zwiedzający wiedzieć powinien
    •  Regulamin monitoringu wizyjnego
  • Edukacja
  • Kontakt
WIRTUALNE
MUZEUM

Wydarzenia

czwartek, 17 maja 2018 / Opublikowane w Wydarzenia

O Niepodległej w bibliotece

Nietypowa lekcja żywej historii odbyła się w bibliotece nr 11 w Mysłowicach. Tematem zajęć było „100-lecie odzyskania niepodległości w zbiorach kolekcjonerskich”.

Dariusz Falecki, pracownik Centralnego Muzeum Pożarnictwa, zaprezentował uczniom ze szkoły nr 9 i 4 najciekawsze zbiory dokumentujące to zagadnienie. Prelegent zapoznał młodzież m.in. z zaangażowaniem polskich strażaków w 1918 r. w odzyskaniu niepodległości. Ponadto młodzież obejrzała: ryngrafy patriotyczne, banknoty i monety z epoki, odznaczenia pułkowe, książki o tematyce legionowej i powstańczej, zdjęcia tekturowe ze strażakami i żołnierzami, mapy, które dokumentowały podział rozbiorowy Polski, odezwy plebiscytowe z 1921 r. portrety polskich przywódców J. Piłsudskiego i J. Poniatowskiego. Dla kilku uczniów znających prawidłowe odpowiedzi prelegent ufundował nagrody w postaci monet z epoki. Młodzież otrzymała także pamiątki z Centralnego Muzeum Pożarnictwa.

  • Polityka prywatności
Centralne Muzeum Pożarnictwa

© Copyright Centralne Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach 2021. All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.     Szlak Zabytków Techniki

TOP Skip to content
Open toolbar

Ułatwienie dostępu dla osób ze szczególnymi potrzebami

  • Powiększ Czcionkę
  • Pomniejsz Czcionkę
  • Odcienie Szarości
  • Wysoki Kontrast
  • Negatyw
  • Jasne tło
  • Podkreślone linki
  • Reset
  • Film dla osób głuchoniemych
  • Wniosek dla osób głuchoniemych