Plener artystyczny w CMP

25 Paź 2018

Na mocy porozumienia zawartego pomiędzy Edwardem Josefowskim – Dyrektorem Zespołu Szkół Plastycznych w Katowicach, a st. bryg. Pawłem Rochalą – Dyrektorem Centralnego Muzeum Pożarnictwa zainaugurowano dnia 24 października br. cykl plenerów artystycznych.

Uczestnikami byli uczniowie klasy maturalnej 6. Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych. Zadanie uczniów polegało na ćwiczeniu rysunkowym w przestrzeni muzealnej kompozycji pt. „Człowiek i maszyna”. W tym celu uczniom dzielnie pozowali pracownicy CMP w specjalne przygotowanych strojach. Pan Zbigniew Kościan jako powstaniec śląski, pani Sylwia Kubica w kobiecym stroju regionalnym i pani Anna Orkisz w mundurze koszarowym OSP. W ramach wizyty w CMP uczniowie zwiedzili muzeum oraz zostali przeszkoleni  przy pomocy mobilnego symulatora zagrożeń pożarowych o niebezpieczeństwach występujących w domu jednorodzinnym. Jednocześnie ich praca była niespodziewaną atrakcją turystyczną dla zwiedzających, zwłaszcza dla dzieci.