Wystawa o pożarniczych Kresach w Głubczycach

20 Gru 2017

Dnia 14 grudnia 2017 r. odbyło się w Muzeum Ziemi Głubczyckiej otwarcie wystawy pt. „Historia polskiego pożarnictwa na Kresach”. Ekspozycja przygotowana przez CMP znajduje się w nowej sali wystawienniczej zlokalizowanej w  dawnych sukiennicach – najstarszych w Polsce.

Uroczystość uświetnili obecnością Adam Krupa – burmistrz Głubczyc, przedstawiciele samorządu oraz strażacy. Otwarcie wystawy poprzedziła sesja historyczna. Michał Malisz  wygłosił referat „Pożarnictwo kresowe w zbiorach kolekcjonerskich”. Jako drugi głos zabrał Dariusz Falecki z referatem „Historia producentów sprzętu pożarniczego we Lwowie”. Dodajmy, że na ziemi głubczyckiej większość mieszkańców ma przodków pochodzących z Kresów Wschodnich. Ekspozycja będzie czynna do 24 stycznia 2018 r.