Wystawa obrazów Marca Chagalla

26 Paź 2018

Oryginalne prace światowej sławy malarza zobaczyć można na wystawie zatytułowanej „Przeczucie cudu” przygotowanej przez Muzeum Miasta Mysłowice, mieszczącego się w murach Centralnego Muzeum Pożarnictwa.

Na ekspozycji zaprezentowano 29 prac podzielonych na dwie części tematyczne „Cztery opowieści arabskich nocy” oraz „Dafnis i Chloe”.  Prezentowana kolekcja stanowi własność prywatną Aleksandre i Vassiliego Kesauri. Dodajmy, że Muzeum Miasta Mysłowice powstało w 2006 roku, ma siedzibę na piętrze hali nr 5 w CMP, prezentuje historię miasta i regionu w oparciu o ekspozycję stałą i comiesięczne wystawy czasowe. Zwiedzając wystawę prac Marca Chagalla nie zapomnijcie Państwo zajrzeć do wnętrz CMP: jest co oglądać!