32 222-37-33
Odwiedź nas

Zacięta rywalizacja podczas Dnia Dziecka w CMP

30 Maj 2018

Dzień Dziecka świętowano w Centralnym Muzeum Pożarnictwa w formie pożarniczych zawodów sportowych. W siedmiu konkurencjach rywalizowały reprezentacje mieszane mysłowickich szkół.

 Drużyny wspierali dopingiem uczniowie-kibice z poszczególnych placówek. Pierwszym zadaniem dla kapitanów drużyn było wejście do zadymionego namiotu i odnalezienie hełmu strażackiego. Ta konkurencja wymagała odwagi i sprawności w poruszaniu się w ekstremalnych warunkach. Nowością podczas dziewiątej już edycji dziecięcych zawodów pożarniczych była konkurencja polegająca na trafianiu wodą z hydronetki do tarczy z otworem. Po napełnieniu dwulitrowego zbiornika, uruchamiał się sygnał dźwiękowy. Współpracy drużynowej wymagała konkurencja polegająca na zbijaniu balonów bosakiem pożarniczym na czas. Najwięcej wysiłku włożyły zespoły w sztafetę pożarniczą, gdzie jedną z przeszkód był tunel strażacki – kolejna nowość tej edycji. Zwieńczeniem zawodów był konkurs wiedzy o pożarnictwie. Należy podkreślić, że znakomita większość uczestników udzielała właściwych odpowiedzi na pytania z dziedziny udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej, historii polskiego pożarnictwa, KSRG, zachowania się w sytuacjach zagrażających bezpieczeństwu oraz o eksponatach w CMP. Sumując, Dzień Dziecka w CMP przyniósł wszystkim obecnym mnóstwo radości, a także dawkę wysiłku i dawkę wiedzy pożarniczej.

 

I miejsce zajęła szkoła podstawowa nr 13

II miejsce szkoła podstawowa nr 3,

III miejsce zajął ZSP nr 16,

IV miejsce szkoła podstawowa nr 9
V miejsce szkoła podstawowa nr 7.

Dodajmy, że tego dnia wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali nagrody, które ufundował Edward Lasok – Prezydent Mysłowic, a wręczył st. bryg. Paweł Rochala – Dyrektor CMP. Organizatorzy dziękują za pomoc KM PSP Mysłowice za wypożyczenie namiotu, a także  nauczycielom z w/w szkół, zaangażowanym w przygotowanie uczniów do zawodów.