Industriada w CMP – relacja

W minioną sobotę 11 września odbyła się XII edycja Industriady.
Hasło tegoroczne Industriady brzmiało „Technika. To was zaskoczy!”.

Atrakcje przygotowane przez pracowników CMP wpisywały się w piękną i upalną pogodę sobotniego popołudnia. Dorośli i dzieci mieli możliwość przez cały dzień spróbować własnych sił w strażackim życiu, czyli gaszenia symulowanego pożaru przy pomocy czterokołowej sikawki ręcznej. Dla najmłodszych uczestników było przygotowane stanowisko hydronetek, za pomocą których celowali do specjalnych tablic, wyposażonych w czujnik uruchamiany po napełnieniu zbiornika dwoma litrami wody.

Niezapomniane emocje towarzyszyły podczas zawodów sprawnościowych o charakterze sportowo-pożarniczym. Dzieci rywalizowały w konkurencjach. Wszystkim uczestnikom wręczono nagrody ufundowane przez CMP, PSP oraz Miasto Mysłowice.

W zabytkowej strażnicy na terenie CMP przez cały dzień był dostępny kącik artystyczny. Każdy uczestnik bez względu na wiek mógł przedstawić swoją wizję straży pożarnej w przyszłości. Kącik dawał możliwość skorzystania z różnych technik malarskich. Na specjalnie przygotowanych muralach uczestnicy malowali farbami lub kredą. Dodatkowo dla najmłodszych przewidziano kącik, w którym kolorowali kolorowanki, rysowali własne prace oraz wycinali i sklejali przygotowany model samochodu pożarniczego. Każdą pracę nagrodzono drobnymi upominkami.

Po parku Słupna kursowały dwa samochody pożarnicze Mercedes, model 911 (SRw) – samochód specjalny ratownictwa wodnego z 1983 r. oraz Jelcz 005M na podwoziu Star 244 (GBA 2,5/16) z 1987 r. Przejazd samochodem na sygnalizacji dźwiękowej zostanie z pewnością długo zapamiętany przez wszystkich.

Przybywający goście mieli również możliwość zobaczyć współczesne wyposażenie samochodu bojowego oraz pokaz gaszenia oleju przez mysłowickich strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej Janów.

Hitem tegorocznej Industriady w CMP był pokaz rozcinania wraku samochodu prowadzony przez strażaków z Państwowej Straży Pożarnej z Mysłowic.

Poza atrakcjami w programie dodatkowo przewidziano pokaz z zakresu Pierwszej Pomocy przy użyciu wirtualnych gogli 4helpvr  prowadzony przez strażaków z OSP GRS Strażacy Wspólnie przeciw Białaczce. Tego dnia CMP odwiedziło ponad 1000 osób.

TOP Skip to content