W CMP funkcjonuje biblioteka tematyczna – jedna z największych tego typu w Polsce. Ze zbiorów biblioteki można korzystać na miejscu, po wcześniejszym otrzymaniu pisemnej zgody od Dyrektora Centralnego Muzeum Pożarnictwa. Terminy wizyt w bibliotece powinny być wcześniej konsultowane.

Wśród ponad 4 tysięcy książek można znaleźć pozycje dotyczące: ewolucji sprzętu pożarniczego, historii poszczególnych polskich formacji pożarniczych, przebiegu różnych wypadków, katastrof oraz wydarzeń, w których straż pożarna brała aktywny udział.

W zbiorach biblioteki znajdują się również periodyki o tematyce pożarniczej, takie jak: „Przegląd Pożarniczy”, „Strażak”, „Magazyn 998”, czy ,,Muzealny Rocznik Pożarniczy”.

TOP Skip to content